سوالات متداول

در این بخش پاسخگوی بیشترین سوالات در زمینه شرکت در دوره های آموزش آواز و نحوه کارکرد محفل آواز هستیم

محفل آواز یک آموزشگاه اینترنتی برای تدریس آواز و ردیف های موسیقی سنتی ایران است. آموزشگاه اینترنتی محفل آواز با همکاری «آموزشگاه موسیقی آوای ایرج» و تحت نظارت استاد حسین خواجه امیری (ایرج) و مدیریت مهندس علی معزی، شاگرد استاد ایرج، راه اندازی گردیده است. هدف از راه اندازی این وب سایت، ارائه شیوه ای نوین و به روز در آموزش آواز سنتی است. هنرجویان گرامی میتوانند از این طریق در مدت کوتاهتر و با هزینه کمتر، به صورت ساده و کارآمد، در هر زمان و مکانی به فراگیری آواز سنتی و اصیل ایران بپردازند.

آموزشگاه اینترنتی محفل آواز با همکاری «آموزشگاه موسیقی آوای ایرج» و تحت نظارت استاد حسین خواجه امیری (ایرج) راه اندازی گردیده است. مدیریت محفل آواز نیز بر عهده مهندس علی معزی، شاگرد استاد ایرج است که در طول 10 سال تدریس آواز سنتی در آموزشگاه آوای ایرج، بیش از 500 هنرجوی آواز سنتی را تعلیم داده است. کلیه کلاس‌های حضوری رفع اشکال، تمرین، و آزمون پایانی نیز در این آموزشگاه برگزار می‌شود و گواهی‌نامه پایان دوره توسط استاد ایرج به هنرجویان اعطا می‌گردد.

ما در محفل آواز، محیط و امکانات آموزشی را به گونه ای تدارک دیده ایم که تجربه ای مشابه آموزش حضوری به شما می‌دهد، اما با مزایای بیشتر. آموزش اینترنتی باعث صرفه جویی در وقت، انرژی، و هزینه‌ها می‌شود. همچنین، در آموزش حضوری، مدت زمان فراگیری کامل ردیف ها و گوشه های آوازی، 7 سال به طول می‌انجامد. در حالی که در آموزش اینترنتی، این مدت کمتر از 3 سال است. در روش اینترنتی، بعد مسافت نیز محدودیتی ایجاد نمیکند و شما می‌توانید در هر زمان و مکان، به راحتی از محتوای آموزشی استفاده کنید. البته، برای آموزش هرچه بهتر مطالب، جلساتی را به‌صورت حضوری برای تمرین و رفع اشکال در محل آموزشگاه آوای ایرج خواهیم داشت.

محتوای آموزشی شامل فایل های صوتی و تصویری آموزش و سرایش گوشه‌های دستگاه آوازی، به همراه متن شعر و نمونه مثال‌های سرایشی از اساتید معروف آواز میباشد. برنامه آموزشی، تقدم و تاخر دستگاه های آوازی، و فرآیند یادگیری آواز بر اساس نمونه صدای اولیه به صورت اختصاصی طراحی شده که متناسب با شرایط و آمادگی هنرجو خواهد بود. اگرچه محتوای آموزشی همواره در دسترس هنرجویان قرار خواهد داشت، توصیه می‌شود هنرجویان طبق برنامه به فراگیری دروس بپردازند و در زمان مقرر در کلاس‌های انلاین  و آزمون پایانی شرکت کنند. در غیر این صورت، باید برای شرکت در کلاس و آزمون های مجدد منتظر تعیین تاریخ های جدید و هماهنگی با محفل آواز بمانند. تاریخ و زمان برگزاری کلاس های آنلاین پس ازثبت نام و شروع دوره به اطلاع هنرجو خواهد رسید. در پایان هر دستگاه، آزمون آن دستگاه بصورت حضوری یا آنلاین در «آموزشگاه موسیقی آوای ایرج» برگزار خواهد شد و به هنرجویانی که با موفقیت این آزمون را پشت سر بگذارند، گواهی نامه اتمام دوره توسط استاد حسین خواجه امیری (ایرج) اعطا می‌گردد.

تکمیل نمودن فرم ثبت نام، و ارسال  درخواست شما برای محفل آواز . از طریق ایمیل نتیجه در خواست ثبت نام شما ارسال و شما برای پرداخت به درگاه بانکی راهنمایی خواهید شد.بعد از پرداخت برنامه آموزشی به طور اختصاصی برای شما تدوین شده و دسترسی‌تان به محتوای آموزشی دستگاه و ردیف های آوازی برقرار خواهد شد. (فرآیند ثبت نام، پس از دریافت وجه از طریق درگاه اینترنت بانک و صدور شماره پیگیری، تکمیل خواهد شد.)

در روش آموزش حضوری، فراگیری آواز حدود 7 سال طول می‌کشد. اما در روش آنلاین، مدت زمان آموزش کمتراز 3 سال خواهد بود.

هزینه دوره آموزشی بر اساس دستگاه آموزشی است. بنابراین، نیاز به پرداخت شهریه ماهانه یا ترمی نخواهد بود. پس از پرداخت مبلغ هر دستگاه، دسترسی شما به محتوای آموزشی آن همیشه برقرار خواهد بود و شامل «مهلت استفاده» نمی‌شود. مبلغ هر دستگاه در صفحه دوره ها موجود است.

دوره های آموزشی ما به گونه ای طراحی شده اند که هم هنرجویانی که در ابتدای مسیر هستند و شناخت قبلی از آواز ندارند میتوانند به خوبی از آن بهره مند شوند، و هم آن دسته از هنرجویانی که شناخت نسبی از موسیقی سنتی دارند یا قبلا آموزش دیده اند.

نمونه صداى اوليه براى هنرجويان و كاربران در فرم ثبت نامِ اوليه، در صفحه ى دوم تعبيه شده است. هنر جو بايد یک فايل صوتى (اختیاری) را با صداى خود آپلود و ارسال كند. اين نمونه صدا براى تعيينِ سطحِ صدا، توانايى و پتانسيلِ حنجره و سلفژ جهت شركت در دورهاى آموزشى محفل آواز انجام ميگيرد.

برای آشنایی دقیق از گوشه، دستگاه و ردیف های آواز ایران، به این صفحه مراجعه کنید.

ظرف 24 ساعت پس از ثبت نام و پرداخت وجه آموزش، دسترسی شما به محتوای آموزشی برقرار شده و دوره آموزشی آغاز می‌گردد.

برای هنرجويان داخل كشور 2 جلسه كلاس حضورى در آموزشگاهِ موسيقى آواى ايرج برگزار ميشود. يك جلسه، جهت رفع اشكال (١ماه بعد از شروع دوره) و يك جلسه، جهتِ امتحان پايانِ دوره جهتِ اخذِ گواهى دوره آموزشى.
برای هنرجويان خارج از كشور جلسات رفع اشكال و امتحان، جهت اخذ گواهينامه دوره گذرانده شده به صورتِ آنلاين برگزار ميگردد. هزينه كلاسِ حضورى و امتحان در مجموع ١٢٠ هزار تومان ميباشد، كه در زمانِ حضور در آموزشگاه موسيقى آواى ايرج، توسط هنرجو پرداخت ميگردد.

در پایان هر دستگاه، آزمون آن دستگاه به‌صورت حضوری در «آموزشگاه موسیقی آوای ایرج» برگزار خواهد شد و چنانچه با موفقیت این آزمون را پشت سر بگذارید، گواهی نامه اتمام دوره توسط استاد حسین خواجه امیری (ایرج) به شما اعطا میگردد.

برنامه آموزشی، بدین معنا که تقدم و تاخر آموزش دستگاه ها چگونه باشد، با توجه به نتیجه آزمون ورودی‌تان، توسط محفل آواز مشخص می‌گردد. برنامه جلسات حضوری تمرین و رفع اشکال نیز متعاقبا پس از ثبت نام به شما اعلام می‌گردد. اما دسترسی به محتوای آموزشی در کلیه ساعات شبانه روز برقرار است و مختار هستید به صلاحدید خود به استفاده از محتوای آموزشی و فراگیری گوشه ها بپردازید.

محفل آواز امکانی برای دانلود محتوای آموزشی را در دسترس هنرجویان قرار نداده است. بنابراین هنرجویان میتوانند به صورت آنلاین به محتوای آموزشی دسترسی داشته باشند. همچنین، هنرجویان متعهد به عدم دانلود و انتشار محتوای آموزشی هستند.

هنرجویانی که موفق به گذراندن آزمون نشوند میتوانند ضمن پرداخت هزینه، برای شرکت مجدد در کلاس های رفع اشکال درخواست دهند و در آزمون مجدد شرکت کنند. برنامه کلاس و آزمون متعاقبا توسط محفل آواز تعیین و به هنرجو اعلام خواهد شد. هنرجویانی که موفق به گذراندن آزمون نشده اند مختارند که در کلاس‌های جبرانی و آزمون مجدد شرکت نموده و گواهی‌نامه دریافت کنند، و یا بدون اخذ گواهی نامه، به ادامه و فراگیری سایر دستگاه های آوازی بپردازند. بنابراین، طی نمودن دوره آموزش آواز و یادگیری دستگاه‌ها مشروط بر اخذ گواهی‌نامه برای همه دستگاه‌ها نیست.

کلیه مبالغ به صورت آنلاین و بوسیله کارت بانکی قابل پرداخت است.

اطلاعات و رمز حساب بانکی شما فقط در اختیار بانک قرار میگیرد و محفل آواز هیچگونه دسترسی به این اطلاعات ندارد. وب‌سایت بانک اطلاعات و رمز حساب را از شما دریافت و پردازش میکند، و امنیت آن را تامین مینماید. سایت محفل آواز نیز از استانداردهای امنیتی روز دنیا برخوردار است. لازم به ذکر است، درگاه پرداخت اینترنتی تنها به آن دسته از کسب و کارهای اینترنتی اعطا میشود که دارای صلاحیت بوده و موفق به کسب مجوز و نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن، و تجارت شده‌اند. با این وجود، در همه حال به هنگام انجام پرداخت اینترنتی توجه داشته باشید که نشانی اینترنتی در مرورگر شما مربوط به سایت بانک بوده و از پروتکل https استفاده شده باشد.

در این شرایط موجودی حساب خود را چک کنید. اگر مبلغ از حسابتان کسر شده باشد معمولا ظرف 48 ساعت توسط بانک به حساب‌تان عودت داده میشود. اگر عودت داده نشد باید با بانک‌تان تماس بگیرید و پیگیری کنید.

تنها روش پرداخت مبلغ ثبت نام، استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی وب‌سایت محفل آواز است.

محفل آواز یک آموزشگاه اینترنتی است و به منظور تسهیل و تسریع فرآیند ثبت نام و نیز بهینهسازی جریان کار لازم است درخواست ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهید.

بله، برای ثبت نام لازم است در سایت عضو شوید. البته بدون عضویت میتوانید بخش‌ها، اطلاعات، و ویژگیهای دوره‌های آموزشی را مشاهده کنید. با عضویت در سایت محفل آواز از مزایای گوناگون بهره‌مند خواهید شد.

شما در تمامی ساعات شبانه روز و در تمامی روزهای هفته میتوانید فرم ثبت نام را تکمیل کنید. سپس محفل آواز در اولین روز کاری، تاریخ شرکت در آزمون ورودی را به اطلاع شما خواهد رساند.

در برخی مواقع، به دلیل تعداد بالای متقاضیان و محدودیت ظرفیت دوره های آموزشی ممکن است امکان ثبت نام برای همه متقاضیان وجود نداشته باشد. بنابراین، چنانچه ظرفیت دوره آموزشی پس از پرداخت تکمیل گردد محفل آواز می‌تواند ثبت نام را فسخ کند و مبلغ پرداختی را به هنرجو مسترد نماید.

محفل آواز بطور قاطع و خلل ناپذیر متعهد به حفاظت از اطلاعات آنلاین خود و کاربرانش می‌باشد. هدف ما گسترش امکانات فضای آنلاین و آموزش اینترنتی است که باعث تسهیل آموزش آواز سنتی میگردد. از این رو، حقوق و انتظارات هنرجویان و دیگر بازدید کنندگان وب سایت محفل آواز (www.mahfeleavaz.com) همیشه در نظر گرفته می‌شود. امنیت اطلاعات شخصی کاربران، از قبیل نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن، و ایمیل، یک مساله‌ جدی و مهم برای محفل آواز است. بنابراین، ما فعالیت‌های آنلاینمان را مطابق با مقررات و استانداردهای مربوط به حفاظت از اطلاعات و امنیت دادهها انجام میدهیم. همچنین، کلیه فعالیت‌های محفل آواز تابع قوانین و مقررات عمومی کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و وزارت صنعت، معدن، و تجارت است. برای اطلاعات بیشتر در این باره، به صفحه ‌حریم خصوصی مراجعه فرمائید.

متقاضیان ثبت نام در محفل آواز باید آزمون اولیه و تست صدا را با موفقیت پشت سر بگذارند. سپس با پرداخت مبلغ آموزش، امکان دسترسی به محتوای آموزشی و شرکت در جلسات رفع اشکال و آزمون را پیدا خواهند کرد. چنانچه متقاضی پیش از پرداخت مبلغ و نهایی شدن ثبت نام تصمیم به لغو ثبت نام بگیرد، فرآیند ثبت نام در همان لحظه متوقف شده و ثبت نام او باطل میگردد. درصورتی که متقاضی پس از پرداخت مبلغ و نهایی شدن ثبت نام تصمیم به لغو ثبت نام بگیرد، چنانچه دسترسی او به محتوای آموزشی برقرار نشده باشد 50 (پنجاه) درصد مبلغ پرداختی به عنوان هزینه کنسلی اخذ و الباقی مبلغ به او مسترد میگردد؛ و چنانچه دسترسی او به محتوای آموزشی برقرار شده باشد، فارغ از اینکه دسترسی او چه مدت به طول انجامیده، هیچ مبلغی به او مسترد نخواهد شد.

برای تماس به محفل آواز، به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

تمامی حقوق این سایت به محفل آواز تعلق دارد. هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. بهینه سازی و اجرا توسط گروه خلاق
X